top of page

En Yüksek Menzilli Elektrikli Arabalar


TOGG

Elektrikli otomobiller, menzil konusunda çok yol katettiler.. Ancak geçmişte, menzil endişesi birçok sürücüyü yakıttan elektriğe geçmekten alıkoydu . Elektrikli arabalar pil teknolojisindeki gelişmeler hızlandıkça, menzil kaygısıda sona erecek. Günümüzün elektrikli arabaları mükemmel bir menzil sunuyor , bu nedenle hiçbir yerin ortasında pilin biteceği konusunda endişelenmenize gerek yok . Burada, mevcut en iyi menzili istiyorsanız, seveceğiniz bir elektrikli araba karşılaştırması var.Mercedes EQ'lar, 750 kilometre

Mesafe söz konusu olduğunda Mercedes dalga geçmiyor. EQ'lar, şarjlar arasında 750 kilometre gibi muazzam bir mesafe kat edebilen 107.8kWh pil ile otomobil üreticisinin yeteneklerini sergiliyor.Daha da iyisi, 200 kW'lık bir şarjla sadece 30 dakikada pili %80'e kadar doldurabilirsiniz. TFT ekranlara sahip bir iç mekan ve Mercedes'ten beklediğiniz tipik lüks ile otomobilin geri kalanı da bir rüya .


Tesla Model S, 650 kilometre

Apple telefonlar için ne ise Tesla elektrikli arabalar için odur. Elon Musk liderliğindeki marka, elektrikli arabalar ile eşanlamlı hale geldi ve şimdi görünüşe göre herkes bir Tesla istiyor . Menzil söz konusu olduğunda, Model S'den başkasına bakmayın. Tesla'nın en uzun süre hizmet veren modeli, şık görünümünün yanı sıra, Long Range Plus versiyonunun direksiyonuna geçtiğinizde şarjlar arasında 650 kilometre gibi etkileyici bir mesafe kat ediyor. Menzil kaygısına elveda deyin.


BMW iX, 610 kilometre

BMW'nin elektrikli araçları etkilemeye devam ediyor. Ve çoğu otomobil meraklısı muhtemelen i8'i markanın amiral gemisi elektrikli arabası olarak görse de, iX menzil için üstün hüküm sürmeye hazır. İki buçuk tondan fazla ağırlığa sahip 105,2kWh lityum-iyon pil ile elde ettiği şarjlar arasında 610 kilometreye kadar mesafeyi katedebilir . Hatta 200kW DC şarj ile sadece 35 dakikada %80'e kadar şarj edebilirsiniz.

Ford Mustang Mach-E , 600 kilometre


Elektrikli Mustang, 345 hp ve 100 km/s hıza sadece 5,1 saniyede ulaşma yeteneği ile etkileyici bir otomobil. Batarya konusunda da oldukça iyi. Mustang Mach-E tam şarjla 600 kilometre dayanacak, bu nedenle güç kaybetme endişesi duymadan bu yeniden tasarlanmış Ford klasiğinin arkasında yapılacak çok şey var. Otomobil ayrıca yüksek teknoloji hissine katkıda bulunan dev bir bilgi-eğlence sisteminin yanı sıra iyi bir çevikliğe, yol tutuşa ve sakinliğe sahip.
BMW i4, 575 kilometre

BMW'nin elektrikli arabalar söz konusu olduğunda ne yaptığını bildiğini söyledik ve i4 harika bir örnek. Bu, otomobil üreticisinin Tesla Model 3'e cevabı ve 375 kilometre gidebilen 80.7kWH pil ile donatılmış olarak geliyor. Ayrıca 200kW'a kadar şarj edebilirsiniz, bu da size potansiyel olarak sadece dört dakikada 200 kilometre menzil sağlar. i4, 4 Serisi Gran Coupe'ye dayanmaktadır ve altı saniyenin biraz altında 100 km/s hıza ulaşabilir.
Tesla Model 3, 560 kilometre

Tesla Model S için büyük paranız yoksa, Model 3 değerli bir alternatiftir. Ne de olsa, dünyanın en çok satan elektrikli arabası ve Bay Musk'ın elektrikli filosunun en uygun fiyatlı seçeneği. Tasarıma minimalist bir yaklaşım ve süper geniş bir bilgi-eğlence ekranı ile o klasik Tesla görünümüne ve hissine sahiptir. Ama gerçekten bilmek istediğin şey menzil, değil mi? Model S seviyesinde olmasa da, Model 3'ün Uzun Menzil Plus modunda yaklaşık 560 kilometre yapmayı bekleyebilirsiniz. Bize sorarsanız hiç de fena değil.


Togg, 523 kilometre


Togg'un kısa ve uzun menzilli akıllı cihazlarında kapasiteler menzile oranla değişiklik gösteriyor. Kısa menzilli Togg 52,4 kWh bataryasıyla 314 kilometre yol alabilirken uzun menzilli Togg 88,5 kWh bataryasıyla 523 kilometre yol gidebiliyor.

138 görüntüleme0 yorum

Comments


Clondle Logo
bottom of page